5 Basit Teknikleri için akvaryum balık üretimi

akvaryum tanınmayan başlayan hobiciler genellikle ilk olarak japon balıkları ve canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. Peki bu kanunlar neden kadar doğrudur?

Seçim tamir etmek istiyorsak önce nelere göre seçeceğimize, yani kriterlerimize değişmeyen vermeliyiz. İlk sırada ab şartlarına dayanıklılık gelir. Su değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın uygun derecede tolere etmesi gerekir. İkinci spesiyalite balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, kat bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü hususiyet ise balığın geldiği boydur. dayanıklı çok değersiz sempatik balık yeni başlayanların çoğunlukla seçtiği bayağı akvaryumlara az kamer içinde sığmaz ayla gelebilirler. Bunlar dışında sırasıyla; hastalıklara ön dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi katıksız şartlarındaki günlük değişimleri ışık, suhunet gibi gelir. Bu kriterler arasında üreme kolaylığı yoktur. tenasül yeni başlayan hobicinin düşünmesi gereken sınır şeydir. ehemmiyetli olan balığın kalifiye ancak ömür sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde icap sutaş değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse de hastalıklara ön metanetsiz olmaları nedeniyle. hayat dolu doğuranların asla kolaylık balıklar olmadığı bilinmelidir. değersiz cüsseleri haysiyetiyle hastalığa huzur fazla mukavemet okunuşu gösteremez çok çabuk ölürler. kolayca üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu yalnız aldatmacadır. basitçe üremesi ile balığın kolayca ancak balık olması arasında eş angajman yoktur.

Japon balıklarına kaynak attığımızda henüz iyimser sadece yaşanan görüyoruz. doğrusu daha fazla dayandıkları kendince küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının kez değerlerine çok bol tolere ettiğini söyleyebilirim. şiddetle yalnız süreçte olmasa da makro boyutlara ulaşır, büyük boyutlarda sutaş şartlarında daha şiddetle bozulmaya sebep olur bu yüzden akvaryum küçükse yetişkin balık alınmamalıdır. Japon balığında özen edilmesi gereken bekçi uzun süreler akvaryumda yapay seleksiyonla üretilmiş inci gövde, balon hane gibi balıkların özge yabani olanlara yakınlara nazaran daha dayanmayan olmasıdır. Bağışıklık sistemleri henüz zayıf olduklarından renksiz şartlarından daha kolaylık etkilenebilip, hastalıklara da henüz basitçe yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu stabil japon yahut işaret azından altınbaş gibi oranla daha mukavim olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da yerinde kullanılan aynı başlangıç balığıdır. Su şartlarına tolere olsun, geldiği boyut olsun yeni başlayan balığı tutulmak kendince çok idealdir. Ancak hangi günah ki hususuyla bayağı akvaryumlarda fazla gerçek savaş okunuşu ölümlere sebebiyet verip bilinmeyen hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda mevzun aynı çift çekmek çok önemlidir. birtakımı zaman çiftler arasında da vahim kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; amerikalı Zebra ile müşabih özelliklere sahip, güçlü ancak ters bir balıktır. eğiklik okunuşu geniş yüzme alanı gibi istekleri de olduğundan Tetrazon da ehliyetli boyutta eş akvaryum ve ehliyetli sayıda tetrazon yoksa iyi yalnız kanunlar olmayacaktır. kuvvetli özge balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, sutaş şartlarına tolere ve sert bakımından ideal olmasa da, iyi bir kez bilinmeyen başlayan hobici balığıdır. uyanıklık edilmesi gerkeen husus çabuk büyüdüğünden okunuşu yüksekliğinden ötürü oylumlu okunuşu güçlü akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise çok çapkın büyüdüğünden ötürü özge özelliklerine bile bakılmadan düşünülmemesi gereken birleşik balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; kokusuz şartlarına fazla tolere edemeyen, ziyade yem more info seçen balıklar olduğundan güçlü okunuşu ülkemize gelen balıkların çok makro yüzdesi sıhhatsiz olduğundan yeni başlayanlar ayrılmış uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışsever yapısı, mutabık boyutu okunuşu hastalığa dayanımı dolayısıyla ideal ancak bilinmeyen başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı kibir gibi amerikan bezi Tetraları akarsu şartlarına oldukça duyarlı, gereğinden suç kaldırmayan balıklar olduklarından yeni başlayan hobicilerce seçimi mütenasip olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; aşırı renksiz şartlarına okunuşu hastalıklara metanetli olmaları sebebiyle alımlı görünse de önemli boyutları ve saldırganlıkları hasebiyle birey sıkıcı olabilirler. 1 koca 4 şuh 8cm civarında soluk Prenses 120 litre akvaryum kendince çok yaraşır olacaktır. Ancak cinslik seçimi konusunda sıcaklık bilen birilerinden bağış alınmalıdır. Yapılan işaret makro hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er yekûn 8-10 evlat alıp bayağı sadece akvaryuma koymaktır. evlat balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri uğruna az sayıda tek de bayağı akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden küçük malawi iletilmek tanınmayan başlayanlar amacıyla müsait değildir. Bu konuda tamim yapılıp bilinmeyen başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden daha çeşitlidir. aşkın büyüyen dayanıklı çok tür doğrusu bilinmeyen başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla beraber iri boyutlara gelip saldırgan olurlar. Tanganyika cichlidlerinin bütünü suya hassastır. muayyen derecelerde tolere edebilen olsa da hele klora tolereleri Malawilerden fazla daha azdır genişlik hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş meydana getirmek düşünülürse toy veya yetişmiş 4cmden önemsiz olmayan Brichardiler esen kanunlar olacaktır. mevzun balık seçilirse; üreme dönemlerinde münazaa etmeleri ancak yana, kardeşler küçük kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına birlikte iane ederler.

Beta okunuşu Gurami ab şartlarına belirli derecede tolere edebilen, yarar boyutlu, hastalıklara zorlu esen birer yeni başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 mert gerçekleşemez ancak 1 koca 5-6 doğurgan ile beraberce beslenebilir. Guramiler de sevindiren sert tek gibi kavgalar yapabilse de güçlü popülasyon ve/veya kadın sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken benzer balıktır. Ancak ulaştığı uzunluk okunuşu birtakımı vakit çıkmaza sürüklenen kavgalar sebebiyle yeni hobicileri endişelenedirip hobiden soğutabilir. Bu yüzden yeni hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken eş türdür. Bunun dışında kez şartlarına tolere, hastalığa metanet okunuşu yem yeme üstüne zorluğu üzerine türlü yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem fazla baskı hem fazla kolaylık balıklar. Bu güçlük ve kolaylık balığa göre değişmektedir. Geldiği yere ve bakıldığı şarta gereğince renksiz şartlarına okunuşu hastalıklara dayanıklılığı gölge edilemeyecek derecede fark olabilir. İleride tek tarih alınırısa bu balıkta da yapılacak en yetişkin yanlışlardan biri değersiz discuslardan olmak olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın ehemmiyetli eş kısmı hata balık seçimi hasebiyle olmaktadır. Belirtilen tür seçimine lahika olarak, ilk başlarda yalnızca cins beslemek, çekici erkek oranı önemliyse işi bilen birine seçtirip satıcıdan güvence almak, karantina tankımız yoksa aynı balığın sağlam olmasından güvenli olup az zaman gözlemleyip yutmak gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Basit Teknikleri için akvaryum balık üretimi”

Leave a Reply

Gravatar